גלבוע

אזור טיול: גליל תחתון

קבוצה: על יסודי (ז - יב)

משך: יום טיול (8 שעות)

נושא היום: סיפורי התנ"ך. הר ועמק.

מבנה הטיול: אל טל ואל מטר - כך קונן דוד המלך על מות שאול בגלבוע. סיור בגלבוע מביא לפנינו במלואו את סיפור הקרב של שאול המלך, את סיפורו של השופט גדעון את הנוף המרהיב הנשקף אל עמק יזרעאל, את פריחת אירוס הגלבוע (בחודש מרץ) ועוד. נפתח במסלול מעגלי בראש הר ברקן הכולל תצפיות מרהיבות - מההר ניתן לראות את עמק יזרעאל, עמק חרוד ועמק בית שאן (ממערב למזרח) וכן את יישובי העמק השונים. לאחר מיכן נרד במסלול האתגרי של העמק הנעלם. במהלך הירידה נפגוש ביתדות ברזל אשר יסייעו לנו לרדת. במהלך המסלול נעסוק בדמותו של אורד וינגייט שאימן את לוחמיו ופעל באזור. נסיים באתר נחל הקיבוצים אשר זורם כל השנה וקק"ל הקימה לידו מקום חניה, שולחנות פיקניק וכן מקום טוב לשכשך רגלים.

עונה מומלצת: כל השנה

אתרים אפשריים לשילוב: מוזיאון חומה ומגדל (בתשלום). גן לאומי בית אלפא (בתשלום). גן גורו (בתשלום) מסלול קצר בנחל עמל הקדום – גשר הקנטרה. גן לאומי בית שאן (בתשלום).

 

 

להמלצות לטיולים חינם

* שם:
* דוא"ל:

חדשות נגללות בצד שמאל

שירות לאומי תשע"ז במרכז סיור ולימוד "בשבילנו" אוהבת לטייל, ללמוד ולהדריך? להיות חלק מגרעין משימתי פעיל? הרשמי כבר עכשיו באיגוד המדרשות ליום המיונים והצטרפי לשירות משמעותי למען עם ישראל לפרטים נוספים - ניתן ליצור קשר עם יפעת 052-4281209
שירות לאומי במרכז זהות יהודית "בשבילנו" בשנת תשע"ז שירות משמעותי, מגוון ואיכותי. בתי ספר, חונכות בחינוך המיוחד, הדרכה בסניף, מרכזי למידה, ועוד.. לפרטים נוספים לחצו כאן 
מסעות חווייתיים לנוער לכיתות ז-ט בחופשת הקיץ במחירים אטרקטיביים!- ההרשמה החלה - לפרטים נוספים לחצו כאן
מסעות חינוכיים בכרמל "מסע כרמל" - מסע איכותי חווייתי לנוער ולתיכונים לקבלת פרטים נוספים לחצו על הכותרת
טיולים וחוויות לבתי ספר ההרשמה לטיולי תשע"ו עדיין בעיצומהפנו אלינו עוד היום ותקבלו תוכנית טיולים המותאמת במיוחד עבורכםלייעוץ ופרטים נוספים היכנסו לצור קשר (למעלה)
הורים ממליצים עלינו: