תודה לכל מי שהשתתף איתנו בסיורי חנוכה תש"פ- סיורי חנוכה תשפ"א יפורסמו בקרוב

סיור ייחודי לחורבת סומקה

יום שני כה' כסלו 23.12 (10:00-14:00)

בלב שטח אימון צבאי הפעיל במרבית ימות השנה נמצאים: קני נרות, תחריטי מנורות ובית כנסת עתיק שלא הרבה מכירים- אז נעים להכיר חורבת סומקה. חורבת סומקה הקסומה מכילה שרידי עיר יהודית עתיקה ובה בית כנסת עתיק מפואר, בור מים פעיל ומערות ייחודיות, תחריטי חיות ועוד. סיור ייחודי וכמעט חד פעמי- מומלץ ביותר!

סיור עירוני בחדרה-הסיור התבטל עקב מזג האוויר

יום שלישי 24.12 כו' כסלו (10:00-13:00)

סיור עירוני פסטורלי בעקבות גבורה מקומית במושבה חדרה. את סיורינו נפתח מחוץ למוזיאון החאן, נצעד ברחוב "הגיבורים", נשמע על גבורתם של הראשונים, אשר כנגד כל הסיכויים נאחזו בקרקע והקימו מושבה לתפארת ונבקר באתריה הראשונים של חדרה, בחצר בית פיינברג, ששם גם ממוקם מרכז הטיולים בשבילנו, נשמע על מחתרת ניל"י ועל גיבורה המרכזי- אבשלום פיינברג וסיפורו המרתק! המשך הסיור יעבור דרך כיכר תולי, לזכרו של תובל גבירצמן, מנהיג וגיבור שנפל במלחמת שלום הגליל ומשם נגיע ל'שדרת אמיר מיטל' החדשה, לזכרו של סגן אלוף אמיר מיטל, שנפל בקרב בדרום לבנון בשנת תשמ"ט, נשמע על דמותו ופועלו ומה אנו יכולים ללמוד מדרכו. לקראת סיום נעבור בסמוך לעוד מאתריה הראשונים של העיר, דרך השוק העירוני והססגוני ונסיים בגן יד לבנים היפהפה, בו מונצחים גיבורי חדרה אשר נפלו במערכות ישראל. הסיור ברחובותיה הראשונים של המושבה מקנה אווירה פסטורלית ונעימה, ההליכה נוחה ויש מקומות לעצירה.

סיור עירוני בחיפה- הסיור התבטל עקב מזג האוויר

יום שלישי 24.12 כו' כסלו (10:00-13:00)

סיור עירוני מרתק המספר את סיפורי הגבורה בחיפה לאורך הדורות. סיפורינו מתחיל בימים ההם החל מכיבוש העיר ע"י החשמונאים, דרך גבורת היהודים מול הצלבנים ועמידתם האיתנה מול הניסיון להמיר את דתם וכלה בקרבות הנועזים במלחמת השחרור בזמן הזה. את סיורינו נתחיל בגן הזיכרון היפהפה, נלך ברחובותיה של העיר, נעבור בבית כנסת הדרת קודש, שהיה לבית הכנסת המרכזי בחיפה במאה ה-20 ועל גגו הוצבה עמדה של ההגנה, נשמע גם על דמותו של הרב קוק שהתפלל בבית כנסת זה במסעו המפורסם. בכיכר ההגנה נשמע את סיפורי הגבורה וכיבוש העיר במלחמת השחרור, בנקודה זו הוכרעה המערכה. נלך ברחובות הרובע היהודי, שם נשמע על גבורתם של מתיישבי חיפה היהודים, לפתח התיישבות יהודית למרות העוני והקשיים, שלימים הביאה את חיפה להיות העיר השלישית בגודלה במדינת ישראל, עיר משגשגת ופורחת עם עבר מרתק ומעורר השראה. בסיום הסיור נחזור לנקודת ההתחלה בנסיעה חווייתית בכרמלית חיפה.

סיור עששיות בקיסריה

יום שלישי 24.12 כו' כסלו (18:00-20:30)

סיור ערב חוויתי ומרתק לכל המשפחה. בשעת ערב ניפגש בקיסריה לסיור עששיות ייחודי בעיר הנמל העתיקה בעקבות ניצחון הרוח על החומר.נלך בשביל סובב החומה של העיר, נבקר בשרידי בית הכנסת היהודי העתיק השוכן על חוף הים ומשם ניכנס לשאונה של העיר החשובה והעתיקה ונשמע סיפורי גבורה יהודית לאורך הדורות – מהתקופה הרומית, דרך רבי עקיבא ועד מחתרת ניל"י וחנה סנש הגיבורה. "אלי אלי, שלא ייגמר לעולם…" (מתוך הליכה לקיסריה של חנה סנש)

טיול בנחל קטיע-פארק נשר

יום שלישי 24.12 כו' כסלו (10:00-13:00) השתנה התאריך עקב הגשם הצפוי ביום חמישי

טיול מהנה לכל המשפחה בפארק נשר הכולל הליכה חווייתית מעל שני גשרים תלויים המתנשאים מעל אפיקו של נחל קטיע. נצעד בין עצי החורש הים תיכוני  נבקר במערה ונראה  את אנדרטת החנוכייה, לזכרו של החייל אורי בינמו ז"ל שנפל ממש ביום הטיול כח' כסלו, ובה  מסופר סיפור חייו.

אורי בינמו, נולד בחג הסוכות בשנת תשמ"ה בגבעת נשר, אף כי נולד בסוכות, נבחר שמו בהשראת חג החנוכה המסמל אומץ וגבורה- אורי.

לפני 14 שנים בדיוק, בכ"ח כסלו תשס"ו, נפל סגן אורי בינמו בעודו מגן בגופו ממש את חדירתו של מחבל, שהיה בדרכו לאחת הערים הגדולות לבצע פיגוע, במעשיו גילה אורי קור רוח, אומץ לב ודבקות במשימה ובכך מנע אסון כבד, הציל חיי אדם רבים והביא לעם ישראל "נס חנוכה".  

שביל החלוצים ואנדרטת אסון הכרמל

יום שלישי 24.12 כו' כסלו (10:00-13:00) השתנה התאריך עקב הגשם הצפוי ביום חמישי

טיול בלב הכרמל בעקבות סיפורי גבורה מקומיים.                                                                       

את טיולינו נתחיל בחניון אנדרטת אסון השריפה בכרמל, בה נשמע על התגלגלות האסון והתפתחות השריפה שקרתה בחג החנוכה לפני 9 שנים, באסון נספו 44 בני אדם, נעמוד על גבורתם של  לוחמי האש והמתנדבים שלא ויתרו וניסו בכל הכח לחסום את התפשטות האש. משם נצא למסלול ב'שביל החלוצים' ונשמע את סיפור התיישבות החלוצים במקום ואת סיפורם המרתק של המעפילים אשר ברחו במבצע נועז באישון ליל ממחנה עתלית הקרוב.שביל החלוצים נפרץ ונקרא על שם אסף רמון ז"ל בנו של אילן רמון המונצח במקום.

מה עוד אנחנו עושים?

עקבו אחרינו

תל דור סיור קיץ
מסע כרמל בשבילנו