בחנוכה מטיילים עם בשבילנו

גבורה וטבע במושבה חדרה

יום ראשון כ"ז כסלו 13.12 10:00-14:00

סיור בעקבות גיבורי חדרה, נחל משוקם ומזמין ותופעת הכרישים הנדירים.

הסיורים בשיתוף חברת נחלים, ויתקיימו בעיר חדרה ובפארק נחל חדרה 

גבורה ונדיבות במושבת הברון- זכרון יעקב

יום שלישי כ"ט טבת 15.12 10:00-14:00

סיור פסטורלי במושבה זכרון יעקב וביקור בגני הנדיב המרהיבים

 נטייל במושבה הציורית זכרון יעקב, בין הגלריות והמסעדות ונשמע אודות אנשי העליה הראשונה, אומץ ליבם וגבורתם להתיישב למרות האתגרים, כמו כן ליד בית משפחת אהרונסון, נשמע אודות מחתרת ניל”י הנועזת ולסיום נשמע אודות בית הכנסת הגדול והמפואר של המושבה. 
מהמדרחוב ניסע ברכבים אל מצפור גל אזולאי המרהיב, שם אל מול הים הכחול, נכיר את דמותו ואישיותו של גל ואת נפילתו הכואבת. 
אחרי ששמענו אודות גיבורי המושבה, ניסע אל גני הנדיב המרשימים, נכיר את דמותו של הנדיב הידוע ונלך בין חלקות הגן המטופחים והמסקרנים- מומלץ!

טיול בנחל קטיע והגשרים התלויים-פארק נשר

יום רביעי א' טבת 16.12 10:00-13:00

טיול מהנה לכל המשפחה בפארק נשר לזכרו של החייל אורי בינמו ז”ל שנפל בחנוכה לפני 15 שנים, בפתח המסלול אנדרטת חנוכייה מרשימה בה מסופר סיפור חייו, משם נצעד בין עצי החורש הים תיכוני נבקר במערה קדומה ולסיום- הליכה חווייתית על שני גשרים תלויים המתנשאים מעל אפיקו של נחל קטיע -בהחלט אטרקציה מרגשת.

אורי בינמו, נולד בחג הסוכות בשנת תשמ”ה בגבעת נשר, אף כי נולד בסוכות, נבחר שמו בהשראת חג החנוכה המסמל אומץ וגבורה- אורי.

לפני 15 שנים, בכ”ח כסלו תשס”ו, נפל סגן אורי בינמו בעודו מגן בגופו ממש את חדירתו של מחבל, שהיה בדרכו לאחת הערים הגדולות לבצע פיגוע, במעשיו גילה אורי קור רוח, אומץ לב ודבקות במשימה ובכך מנע אסון כבד, הציל חיי אדם רבים והביא לעם ישראל “נס חנוכה”.  

גבורה וטבע במושבה חדרה

יום רביעי א' טבת 16.12 10:00-14:00

סיור בעקבות גיבורי חדרה, נחל משוקם ומזמין ותופעת הכרישים הנדירים.

הסיורים בשיתוף חברת נחלים, ויתקיימו בעיר חדרה ובפארק נחל חדרה 

בשביל הגבורה בכרמל

יום חמישי ב' טבת 17.12 10:00-14:00

טיול בלב הכרמל בעקבות סיפורי גבורה מקומיים-עשור לאסון הכרמל, שביל החלוצים ועין אלון לשכשוך.                                  את טיולינו נתחיל בחניון אנדרטת אסון השריפה בכרמל, בה נשמע על התגלגלות האסון והתפתחות השריפה שקרתה בחג החנוכה לפני 10 שנים, באסון נספו 44 בני אדם, נעמוד על גבורתם של  לוחמי האש והמתנדבים שלא ויתרו וניסו בכל הכח לחסום את התפשטות האש. משם נצא למסלול ב’שביל החלוצים’ ונשמע את סיפור התיישבות החלוצים במקום ואת סיפורם המרתק של המעפילים אשר ברחו במבצע נועז באישון ליל ממחנה עתלית הקרוב. שביל החלוצים נפרץ ונקרא על שם אסף רמון ז”ל בנו של אילן רמון המונצח במקום, לאחר מכן נצעד דרך נחל אורן אל בריכת המים שבעין אלון- מקום פסטורלי ומזמין ניתן לשכשך במים. 

הר ברקן ותל- עין יזרעאל

יום חמישי ב' טבת 17.12 10:00-13:00

סיפורי גבורה, תנ”ך, תצפיות משגעות ומעיין יפיפה- הגלבוע ועמק יזרעאל.

נתחיל את טיולינו בהר ברקן שבגלבוע, אחרי מסלולון קצר נגיע לתצפית מרהיבה על יישובי העמק ורכסי צפון השומרון, משם ניסע ברכבים אל תל יזרעאל בו נשמע אודות מלחמת השחרור וכיבוש העמק, לאחר תצפית נרד במסלול קצר אל “העין אשר ביזרעאל”, ניתן לשכשך במים.

חוזרים לטבע- סיור חוויתי למשפחות בפארק נחל חדרה

ימים שני ושלישי, כ"ח-כ"ט כסלו 9:30, 12:00, 14:00

פארק נחל חדרה מקסים כל השנה, מלא בערכי טבע ומקום מושלם לבילוי משפחתי, בעונה הזאת קיימות שתי תופעות ייחודיות בקנה מידה רציני- מושבת הקורמרנים הגדולה ביותר בארץ והגעת הכרישים הנדירים לשפך הנחל, גם אם לא נזכה לראות אותם ודאי שנשמע אודותם בהסברים ותמונות מאירי עיניים.
כמו כן, נשמע אודות הנחל המשתקם, על תחנת הכח אורות רבין ועל חשיבות מפעל היערות בארץ, ביער האקליפטוסים נכיר את חשיבות ותועלת העץ עבור היקום ונעבור פעילות אינטראקטיבית וייחודית.

הסיורים ללא עלות בשיתוף אשכולות וקק”ל