כנס כרמל וחופו

כרמל בים יבוא- לזכרו של יורם טהרלב ז"ל

מרכז סיור ולימוד בשבילנו מזמין את הציבור הרחב, תושבי מרחב הכרמל, מדריכי טיולים ומורי הדרך לכנס ייחודי ומרתק על  הכרמל, חופו ומורשתו עם טובי המרצים והחוקרים!

הכרמל-ההר הירוק כל ימות השנה, הינו בין האזורים היפים ביותר בארצנו, ואחד  המגוונים שבה. יש בו גאולוגיה ייחודית ומתוך כך צמחיה ובעלי חיים רבים ומיוחדים וכן היסטוריה ופרה-היסטוריה, תרבויות ודתות רבות ומגוונות. לא פלא שאנשים מכל קצוות המדינה והעולם עולים אליו לרגל באלפיהם, כל שנה, עקב עושרו הרב, נופיו המרהיבים מורשתו, סיפורי התנ"ך וההיסטוריה שבו. כל אלו הן קרקע פוריה למחקרים, סיפורים, אמנות ועולם תרבותי רחב ועשיר שצומח מתוך מקום זה.

עם כל זאת, במה רשמית מיוחדת לכרמל עדיין לא הייתה, ולשם כך אנו מקיימים כנס שירכז, יחדש וייתן במה למחקרי הכרמל, תרבותו, מורשתו ויעסוק בתחומים מגוונים כמו טבע, היסטוריה ואמנות.

מוזמנים להצטרף אלינו!

בחלקו השני של הכנס, יתקיימו שלושה סיורים-במהלך הרישום תצרכו להירשם לאחד מהסיורים הבאים:

סיור א –  אל נחל סעדיה – בהמשך להרצאות של אריק דרובוט ואיתן צנטנר על הנחל, נגיע לראות את ייחודיות הנחל בעינינו את מעיינותיו ואת החיים סביבו.סיור מרתק בעקבות הנחל היפיפה והנסתר הזורם למרגלות הכרמל ומצוי בהזנחה עשרות שנים- מדריך:אריק דרובוט, פעיל חברתי יוזם קבוצת מצילים את נחל סעדיה

סיור ב -סודות טירת כרמל – נצא בהליכה ישירות מהכנס אל הטבע השוקק ואל חורבות הכפר טירה, נשמע את סיפורה של העיר ונבקר בכנסיה ביזנטית אשר הפכה למסגד וכיום משמשת כבתי כנסת. משם נמשיך אל מעיין קדם וכרמי זיתים זקנים ועתיקים. מדריך: אלי סקורי, מורה דרך ותושב טירת כרמל

סיור ג – שירי יורם טהרלב ברכס אצבע- יצירתו של יורם טהרלב נוצרה בין השאר בין שבילי הר הכרמל ברכס אצבע. אליו נצא לשמוע על סיפורי מורשתו אשר השפיעו ועיצבו את יורם טהרלב ואת המדינה כולה. מדריך: ישראל פורת, מדריך בוגר מרכז בשבילנו. נגן: שריאל אהרונוביץ.

* הכנס יתקיים בהתאם להוראות משרד הבריאות

מה עוד אנחנו עושים?

עקבו אחרינו

תל דור סיור קיץ
מסע כרמל בשבילנו